KONST / Litografier / Färglitografi 15362074
nr 1536 2074
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad pt, 1982. Färglitografi, bildmått: 65x48 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 24 april 2023
kl 20:02:03
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
24 apr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson